LLF73H100RN
Cynergy3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LLF73H100RN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LLF73H100RN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LLF73H100RN |
|---|---|
| Manufacturer | Cynergy3 |
| Description | FLOAT SWITCH NYLON 1M PVC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $37.39 | $32.287 | $26.339 | $25.49 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 300V |
|---|---|
| Type: | Liquid |
| Switch Actuation Level: | 0.394" (10mm) |
| Series: | LLF70 |
| Output Type: | Switch (Single Float) |
| Output Configuration: | SPST-NC/NO |
| Other Names: | 725-1783 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C |
| Mounting Type: | Male 1" (25.4mm) NPT |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Minimum Liquid Specific Gravity: | 0.7 |
| Material - Housing & Prism: | Nylon |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Liquid Level Sensor Switch (Single Float) SPST-NC/NO Output Male 1" (25.4mm) NPT |
| Current: | 1A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LLF73H100RN, use the request quote form to request LLF73H100RN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LLF73H100RN.The price and lead time for LLF73H100RN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LLF73H100RN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

