LLF69A198
Cynergy3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LLF69A198 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LLF69A198 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LLF69A198 |
|---|---|
| Manufacturer | Cynergy3 |
| Description | FLOATSWITCH VERT .6A NC/NO PPS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 50 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $40.708 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 120VDC, 240VAC |
|---|---|
| Type: | Liquid |
| Switch Actuation Level: | - |
| Series: | LLF |
| Output Type: | Switch (Single Float) |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Other Names: | 725-1092 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C |
| Mounting Type: | Vertical Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Minimum Liquid Specific Gravity: | 0.45 |
| Material - Housing & Prism: | Polyphenylene Sulphide (PPS) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Liquid Level Sensor Switch (Single Float) SPST-NO Output Vertical Mount |
| Current: | 600mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LLF69A198, use the request quote form to request LLF69A198 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LLF69A198.The price and lead time for LLF69A198 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LLF69A198.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

