LLE105000
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LLE105000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LLE105000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LLE105000 |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | SENSOR LIQUID LEV TYPE5 -25-80C |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 5 V ~ 12 V |
|---|---|
| Type: | Liquid |
| Switch Actuation Level: | - |
| Series: | LLE |
| Output Type: | Push-Pull |
| Output Configuration: | High-Dry |
| Other Names: | 480-2025 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 80°C |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Housing & Prism: | Polysulfone (PES) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Liquid Level Sensor Push-Pull High-Dry Output Panel Mount |
| Current: | 15mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LLE105000, use the request quote form to request LLE105000 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LLE105000.The price and lead time for LLE105000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LLE105000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

