LLE101101-001
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LLE101101-001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LLE101101-001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LLE101101-001 |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | LIMIT SWITCH LDVS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 5 V ~ 12 V |
|---|---|
| Type: | Liquid |
| Switch Actuation Level: | - |
| Series: | LLE |
| Output Type: | Digital |
| Output Configuration: | High-Dry |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 80°C |
| Mounting Type: | Panel Mount, M12 Thread |
| Material - Housing & Prism: | Polysulfone (PES) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Liquid Level Sensor Digital High-Dry Output Panel Mount, M12 Thread |
| Current: | 15mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LLE101101-001, use the request quote form to request LLE101101-001 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LLE101101-001.The price and lead time for LLE101101-001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LLE101101-001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
