LL01-1AB01
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LL01-1AB01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LL01-1AB01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LL01-1AB01 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | SENSOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $192.00 | $180.00 | $174.00 | $168.00 | $165.00 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 5 V ~ 30 V |
|---|---|
| Type: | Liquid |
| Switch Actuation Level: | 0.25" (6.35mm) |
| Series: | Ultrasonic Sentio™, LL-01 |
| Output Type: | Relay |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Other Names: | 223-1597 |
| Operating Temperature: | -29°C ~ 80°C |
| Mounting Type: | Male 1/2" (12.7mm) NPT |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Housing & Prism: | 316 Stainless Steel |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Liquid Level Sensor Relay SPST-NO Output Male 1/2" (12.7mm) NPT |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LL01-1AB01, use the request quote form to request LL01-1AB01 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LL01-1AB01.The price and lead time for LL01-1AB01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LL01-1AB01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


