LL-RLP-20-915-SYM-A
Link Labs
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LL-RLP-20-915-SYM-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LL-RLP-20-915-SYM-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LL-RLP-20-915-SYM-A |
|---|---|
| Manufacturer | Link Labs |
| Description | RF TXRX MOD ISM<1GHZ TRACE ANT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $33.32 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | - |
|---|---|
| Utilized IC / Part: | - |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | I²C, SPI, UART |
| Sensitivity: | -132dBm |
| RF Family/Standard: | General ISM < 1GHz |
| Protocol: | LoRaWAN 1.0 |
| Power - Output: | 18dBm |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 25-SMD Module |
| Other Names: | 1616-1003 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Modulation: | DSSS, FSK |
| Memory Size: | 256kB Flash, 32kB RAM |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 137MHz ~ 1.02GHz |
| Data Rate: | - |
| Current - Transmitting: | - |
| Current - Receiving: | - |
| Antenna Type: | Integrated, Trace |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LL-RLP-20-915-SYM-A, use the request quote form to request LL-RLP-20-915-SYM-A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LL-RLP-20-915-SYM-A.The price and lead time for LL-RLP-20-915-SYM-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LL-RLP-20-915-SYM-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



