LL-210-24-00-00-00
Laird Technologies - Thermal Products
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LL-210-24-00-00-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LL-210-24-00-00-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LL-210-24-00-00-00 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies - Thermal Products |
| Description | LIQUID TO LIQUID MODULES 8.1A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $531.60 | $485.085 | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 3.1 lbs (1.4kg) |
|---|---|
| Voltage: | 24V |
| Series: | Liquid |
| Power - Input: | 194W |
| Power - Cooling: | 208W |
| Other Names: | 926-1094 LL,210,24,00,00,00 LL-210-24-00-00-00-ND LL21024000000 |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 62°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Heat Transfer Type: | Liquid to Liquid |
| Fan Location: | - |
| Dimensions - Overall: | 240mm L x 60mm W x 44mm H |
| Detailed Description: | Liquid to Liquid Thermoelectric Assembly 208W 24V |
| Current: | 8.1A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LL-210-24-00-00-00, use the request quote form to request LL-210-24-00-00-00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LL-210-24-00-00-00.The price and lead time for LL-210-24-00-00-00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LL-210-24-00-00-00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



