LEDDC60W-086-C0700-D
Thomas Research Products
LEDDC60W-086-C0700-D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LEDDC60W-086-C0700-D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LEDDC60W-086-C0700-D
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVER CC AC/DC 28-86V 700MA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 95 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage - Output:28 ~ 86 V
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.81" L x 2.81" W x 1.83" H (173.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Series:LEDDC-60W
Ratings:IP66, NEMA 13
Power (Watts):60W
Other Names:1121-1570
Operating Temperature:-
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:92%
Dimming:Analog
Detailed Description:700mA 28 ~ 86 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):700mA