LED40W-045-C0900-D-HV
Thomas Research Products
LED40W-045-C0900-D-HV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LED40W-045-C0900-D-HV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LED40W-045-C0900-D-HV
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVER CC AC/DC 16-45V 900MA
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Weight:0.687 lb (311.62g)
Voltage - Output:16 ~ 45 V
Voltage - Input (Min):312VAC
Voltage - Input (Max):528VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.0mm x 32.0mm)
Series:LED40W-HV
Ratings:IP66, NEMA 4
Power (Watts):40W
Other Names:1121-1563
Operating Temperature:-
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:85%
Dimming:Analog
Detailed Description:900mA 16 ~ 45 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):900mA