LED35W-036-C1050-D
Buy LED35W-036-C1050-D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LED35W-036-C1050-D
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED SUPPLY CC AC/DC 18-54 700MA
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Weight:0.551 lb (249.93g)
Voltage - Output:18 ~ 36 V
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.39" L x 1.05" W x 1.02" H (213.0mm x 26.8mm x 26.0mm)
Series:LED- 35W
Ratings:IP66
Power (Watts):35W