LED30W-42-C0700-D
Thomas Research Products
LED30W-42-C0700-D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LED30W-42-C0700-D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LED30W-42-C0700-D
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVER CC AC/DC 14-42V 700MA
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:14 ~ 42 V
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:4.92" L x 1.69" W x 0.98" H (125.0mm x 43.0mm x 25.0mm)
Series:LED-30W
Ratings:IP66
Power (Watts):30W
Other Names:1121-1058
LED30W42C0700D
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:87%
Dimming:Analog
Detailed Description:700mA 14 ~ 42 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):700mA