LED20W230-057-C0350-LT
Thomas Research Products
LED20W230-057-C0350-LT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LED20W230-057-C0350-LT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LED20W230-057-C0350-LT
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVER CC AC/DC 34-57V 350MA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 73 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Weight:0.364 lb (165.11g)
Voltage - Output:34 ~ 57 V
Voltage - Input (Min):208VAC
Voltage - Input (Max):300VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 41.0mm x 25.0mm)
Series:LED-25W
Ratings:IP66
Power (Watts):20W
Other Names:1121-1554
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:85%
Dimming:ELV, Triac
Detailed Description:350mA 34 ~ 57 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):350mA