LE A P3W-TXTZ-1
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LE A P3W-TXTZ-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LE A P3W-TXTZ-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LE A P3W-TXTZ-1 |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED MOD OSTAR AMBER 617NM RECT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 12 pcs | 36 pcs | 108 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $77.37 | $72.214 | $70.924 | $64.992 | ||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 617nm |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.5V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Type: | LED Module |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Size / Dimension: | 45.70mm L x 28.00mm W |
| Series: | Ostar |
| Packaging: | Tray |
| Other Names: | 475-3411 LE A P3W-TXTZ-1-ND Q65110A9038 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 58 lm/W |
| Light Emitting Surface (LES): | 4.75mm L x 2.55mm W |
| Lens Type: | Flat |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 12.21mm |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 3650 lm (2800 lm ~ 4500 lm) |
| Features: | With Connector |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module Ostar Amber Rectangle |
| Current - Test: | 3A |
| Current - Max: | - |
| Configuration: | Rectangle |
| Color: | Amber |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| CCT (K): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LE A P3W-TXTZ-1, use the request quote form to request LE A P3W-TXTZ-1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LE A P3W-TXTZ-1.The price and lead time for LE A P3W-TXTZ-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LE A P3W-TXTZ-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
