LDK120PU30R
STMicroelectronics
LDK120PU30R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LDK120PU30R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LDK120PU30R
Manufacturer STMicroelectronics
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 49003 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):0.3V @ 200mA
Voltage - Output (Min/Fixed):3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):5.5V
Supplier Device Package:6-DFN (1.2x1.3)
Series:-
Protection Features:Over Current, Over Temperature
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:6-XFDFN
PSRR:55dB (120Hz ~ 10kHz)
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Other Names:497-14015-1
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Regulators:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:40 Weeks
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 200mA 6-DFN (1.2x1.3)
Current - Supply (Max):100µA
Current - Quiescent (Iq):60µA
Current - Output:200mA