LDH-45A-350
MEAN WELL
LDH-45A-350
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LDH-45A-350 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LDH-45A-350
Manufacturer MEAN WELL
Description LED DRIVER CC BOOST 12-86V 350MA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 93 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage - Output:12 ~ 86 V
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):18V
Type:Constant Current
Topology:Boost
Size / Dimension:2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (75.0mm x 53.0mm x 22.7mm)
Series:LDH-45
Power (Watts):30W
Package / Case:7-DIP Module
Other Names:1866-3124
LDH-45A-350-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Features:Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
Efficiency:91%
Dimming:Analog, PWM
Detailed Description:350mA 12 ~ 86 V Constant Current LED Driver Boost Topology 1 Output
Current - Output (Max):350mA