LDECC2330KA5N00
KEMET
LDECC2330KA5N00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LDECC2330KA5N00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LDECC2330KA5N00
Manufacturer KEMET
Description CAP FILM 0.033UF 50VDC 1812
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±10%
Termination:Solder Pads
Size / Dimension:0.185" L x 0.130" W (4.70mm x 3.30mm)
Series:LDE
Ratings:AEC-Q200
Packaging:-
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:DECC2330KA5N00
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Features:High Temperature
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Detailed Description:0.033µF Film Capacitor 40V 50V Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 1812 (4532 Metric)
Capacitance:0.033µF