LDECC3100MA5N00
KEMET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LDECC3100MA5N00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LDECC3100MA5N00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LDECC3100MA5N00 |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Description | CAP FILM 0.1UF 50VDC 1812 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 50V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Tolerance: | ±20% |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 0.185" L x 0.130" W (4.70mm x 3.30mm) |
| Series: | LDE |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | - |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Other Names: | DECC3100MA5N00 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.40mm) |
| Features: | High Temperature |
| Dielectric Material: | Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked |
| Detailed Description: | 0.1µF Film Capacitor 40V 50V Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 1812 (4532 Metric) |
| Capacitance: | 0.1µF |
| Applications: | Automotive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LDECC3100MA5N00, use the request quote form to request LDECC3100MA5N00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LDECC3100MA5N00.The price and lead time for LDECC3100MA5N00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LDECC3100MA5N00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
