LDECA2330KA0N00
KEMET
LDECA2330KA0N00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LDECA2330KA0N00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LDECA2330KA0N00
Manufacturer KEMET
Description CAP FILM 0.033UF 10% 50VDC 1206
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs9000 pcs15000 pcs30000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±10%
Termination:Solder Pads
Size / Dimension:0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
Series:LDE
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:399-12855-2
DECA2330KA0N00
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:50 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)
Features:High Temperature
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Detailed Description:0.033µF Film Capacitor 40V 50V Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.033µF