LDD-350HS
MEAN WELL
LDD-350HS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LDD-350HS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LDD-350HS
Manufacturer MEAN WELL
Description LED DRIVER CC BUCK 2-52V 350MA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 12 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage - Output:2 ~ 52 V
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):56V
Type:Constant Current
Topology:Buck
Size / Dimension:1.25" L x 0.80" W x 0.45" H (31.8mm x 20.3mm x 11.4mm)
Series:LDD-H
Package / Case:24-SMD Module, 18 Leads
Other Names:1866-5286
LDD-350HS-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Features:Remote On/Off, OTP, SCP
Efficiency:96%
Dimming:PWM
Detailed Description:350mA 2 ~ 52 V Constant Current LED Driver Buck Topology 1 Output
Current - Output (Max):350mA