LD CPDP-3T2U-35-1-E
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LD CPDP-3T2U-35-1-E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LD CPDP-3T2U-35-1-E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LD CPDP-3T2U-35-1-E |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED DEEP BLUE 455NM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 455nm (Typ) |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
| Viewing Angle: | 80° |
| Thermal Resistance of Package: | - |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Series: | OSLON SSL |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 1212 (3030 Metric) |
| Other Names: | 475-2928-6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.062" (1.58mm) |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 515mW (Typ) |
| Detailed Description: | LED Lighting Color OSLON SSL Blue 455nm (Typ) 1212 (3030 Metric) |
| Current - Test: | 350mA |
| Current - Max: | - |
| Color: | Blue |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LD CPDP-3T2U-35-1-E, use the request quote form to request LD CPDP-3T2U-35-1-E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LD CPDP-3T2U-35-1-E.The price and lead time for LD CPDP-3T2U-35-1-E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LD CPDP-3T2U-35-1-E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
