LD 271 LH
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LD 271 LH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LD 271 LH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LD 271 LH |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | EMITTER IR 950NM 130MA RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 950nm |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.3V |
| Viewing Angle: | 50° |
| Type: | Infrared (IR) |
| Series: | - |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If: | 16mW/sr @ 100mA |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial |
| Other Names: | 475-2648 475-2648-1 475-2648-1-ND LD 271 L-H Q62703Q0838 |
| Orientation: | Top View |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Infrared (IR) Emitter 950nm 1.3V 130mA 16mW/sr @ 100mA 50° Radial |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 130mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LD 271 LH, use the request quote form to request LD 271 LH pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LD 271 LH.The price and lead time for LD 271 LH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LD 271 LH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
