LD CP7P-3T3U-35-Z
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LD CP7P-3T3U-35-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LD CP7P-3T3U-35-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LD CP7P-3T3U-35-Z |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED OSLON DEEP BLUE SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 455nm (449nm ~ 461nm) |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
| Viewing Angle: | 80° |
| Thermal Resistance of Package: | 7°C/W |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Series: | OSLON SSL |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1212 (3030 Metric) |
| Other Names: | LD CP7P-3T3U-35-Z-ND LDCP7P-3T3U-35-Z LDCP7P3T3U35Z Q65111A0887 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.092" (2.33mm) |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 493mW (355mW ~ 630mW) |
| Detailed Description: | LED Lighting Color OSLON SSL Blue 455nm (449nm ~ 461nm) 1212 (3030 Metric) |
| Current - Test: | 350mA |
| Current - Max: | 1A |
| Color: | Blue |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LD CP7P-3T3U-35-Z, use the request quote form to request LD CP7P-3T3U-35-Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LD CP7P-3T3U-35-Z.The price and lead time for LD CP7P-3T3U-35-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LD CP7P-3T3U-35-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
