LCT-H320240M35W
Lumex, Inc.
LCT-H320240M35W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LCT-H320240M35W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LCT-H320240M35W
Manufacturer Lumex, Inc.
Description DISPLAY TFT-LCD 320X240
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Viewing Area:72.00mm W x 54.50mm H
Touchscreen:-
Series:InfoVue
Other Names:67-2121
LCTH320240M35W
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Interface:Parallel/Serial
Graphics Color:Red, Green, Blue (RGB)
Dot Size:0.22mm W x 0.22mm H
Dot Pixels:320 x 240 (QVGA)
Dot Pitch:0.07mm W x 0.22mm H
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
Detailed Description:Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel/Serial 3.5" (88.90mm) 320 x 240 (QVGA)