LCT-H320240M57WT
Lumex, Inc.
LCT-H320240M57WT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LCT-H320240M57WT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LCT-H320240M57WT
Manufacturer Lumex, Inc.
Description DISPLAY LCD-TFT 320X240 W/TOUCH
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Viewing Area:118.26mm W x 89.40mm H
Touchscreen:Resistive
Series:InfoVue
Other Names:67-2120
LCTH320240M57WT
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Interface:Parallel/Serial
Graphics Color:Red, Green, Blue (RGB)
Dot Size:0.12mm W x 0.36mm H
Dot Pixels:320 x 240 (QVGA)
Dot Pitch:-
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Diagonal Screen Size:5.7" (144.78mm)
Detailed Description:Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel/Serial 5.7" (144.78mm) 320 x 240 (QVGA)