LCE28A-E3/73
Electro-Films (EFI) / Vishay
LCE28A-E3/73
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LCE28A-E3/73 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LCE28A-E3/73
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 28V 45.5V 1.5KE
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:45.5V
Voltage - Breakdown (Min):31.1V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:DO-201AA, DO-27, Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):33A