LA130URD72LI0315
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LA130URD72LI0315 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LA130URD72LI0315
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE SQUARE 315A 1.3KVAC RECT
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:1.3kV
Size / Dimension:2.854" L x 2.362" W x 2.560" H (72.50mm x 60.00mm x 65.03mm)
Series:POWR-GARD® LA
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular, Blade
Operating Temperature:-
Mounting Type:Bolt Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Melting I²t:15
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Fuse Type:Square
Features:-
Current Rating:315A