LA130URD71TTI0280
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LA130URD71TTI0280 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LA130URD71TTI0280
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE SQUARE 280A 1.3KVAC RECT
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:1.3kV
Size / Dimension:2.913" L x 2.008" W x 2.206" H (74.00mm x 51.00mm x 56.03mm)
Series:POWR-GARD® LA
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular
Operating Temperature:-
Mounting Type:Bolt Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Melting I²t:12
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Fuse Type:Square
Features:-
Current Rating:280A