LA W5SN-JZKZ-24-0-700-R18-Z
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
LA W5SN-JZKZ-24-0-700-R18-Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LA W5SN-JZKZ-24-0-700-R18-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LA W5SN-JZKZ-24-0-700-R18-Z
Manufacturer OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Description LED PLAT DRAGON 617NM AMB SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wavelength:618nm (612nm ~ 624nm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.5V
Viewing Angle:120°
Thermal Resistance of Package:6.5°C/W
Temperature - Test:25°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Series:Platinum DRAGON
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2-SMD, Gull Wing
Other Names:475-1303-1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Lumens/Watt @ Current - Test:50 lm/W
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Flux @ Current/Temperature - Test:87 lm (61 lm ~ 112 lm)
Detailed Description:LED Lighting Color Platinum DRAGON Amber 618nm (612nm ~ 624nm) 2-SMD, Gull Wing
Current - Test:700mA
Current - Max:1A