LA W5SM-HXJX-24-0-400-R18-Z
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
LA W5SM-HXJX-24-0-400-R18-Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LA W5SM-HXJX-24-0-400-R18-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LA W5SM-HXJX-24-0-400-R18-Z
Manufacturer OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Description LED DRAGON 617NM AMBER CLR SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wavelength:618nm (612nm ~ 624nm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.2V
Viewing Angle:120°
Thermal Resistance of Package:6.5°C/W
Temperature - Test:25°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Series:Golden DRAGON®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD, Gull Wing
Other Names:475-1375-2
LA W5SM-HXJX-24-0-400-R18-Z-ND
LA W5SM-HXJX-24-Z
Q65110A4277
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Lumens/Watt @ Current - Test:45 lm/W
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Flux @ Current/Temperature - Test:40 lm (28 lm ~ 52 lm)
Detailed Description:LED Lighting Color Golden DRAGON® Amber 618nm (612nm ~ 624nm) 2-SMD, Gull Wing
Current - Test:400mA
Current - Max:1A