L77TWC21WA4SP3SYRM84
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L77TWC21WA4SP3SYRM84 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L77TWC21WA4SP3SYRM84
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB RCPT 21POS VERT SLDR
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:4 (DC, C) - 21WA4
Shell Material, Finish:Steel, Tin Plated
Series:TW
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Rows:2
Number of Positions:21 (17 + 4 Power)
Mounting Type:Panel Mount, Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:-
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Housing Material:Thermoplastic
Flange Feature:Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Features:Board Lock
Detailed Description:21 (17 + 4 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:7.5A