L77TWC21WA4SMP3SV
Buy L77TWC21WA4SMP3SV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L77TWC21WA4SMP3SV
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:4 (DC, C) - 21WA4
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Rows:2
Number of Positions:21 (17 + 4 Power)
Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:-
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Housing Material:Thermoplastic
Flange Feature:Housing/Shell (Unthreaded)
Features:-
Detailed Description:21 (17 + 4 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:7.5A
Contact Type:Signal and Power
Contact Material:Bronze
Contact Form:Machined
Contact Finish Thickness:16.0µin (0.41µm)
Contact Finish:Gold
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Connector Style:D-Sub, Combo
Color:Black
Backset Spacing:0.319" (8.10mm)