L77TWA11W1SSY
Buy L77TWA11W1SSY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L77TWA11W1SSY
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB RCPT 11POS VERT SLDR
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Rows:2
Number of Positions:11 (10 + 1 Coax or Power)
Mounting Type:Panel Mount, Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:-
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Housing Material:Thermoplastic
Flange Feature:Housing/Shell (Unthreaded)
Features:-
Current Rating:7.5A