L77TWA11W1SMCSV4RRM6
Buy L77TWA11W1SMCSV4RRM6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L77TWA11W1SMCSV4RRM6
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB RCPT 11POS R/A SOLDER
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Rows:2
Number of Positions:11 (10 + 1 Coax)
Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:-
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Housing Material:Thermoplastic
Flange Feature:Board Side (4-40)
Features:Board Lock, Mounting Brackets
Detailed Description:11 (10 + 1 Coax) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:-
Contact Type:Coax and Signal
Contact Material:Bronze
Contact Form:Machined
Contact Finish Thickness:16.0µin (0.41µm)
Contact Finish:Gold
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Connector Style:D-Sub, Combo
Color:Black
Backset Spacing:0.319" (8.10mm)