L6R160D-150-C6
Curtis Industries
L6R160D-150-C6
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L6R160D-150-C6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L6R160D-150-C6
Manufacturer Curtis Industries
Description 160W DESK-TOP POWER SUPPLY - ITE
(In US Dollars)
150 pcs
Data sheet
Weight:1.543 lb (700.0g)
Voltage - Output:15V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:6.89" L x 2.91" W x 1.65" H (175.0mm x 74.0mm x 42.0mm)
Series:Tri-Mag®, L6R160D (160W)
Region Utilized:International
Power (Watts):150W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C6
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:15V 150W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):10A
Cord Length:47.2" (1.20m)