L60S050.T
Buy L60S050.T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L60S050.T
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CRTRDGE 50A 600VAC CYLINDR
Data sheet
Voltage Rating - AC:600V
Size / Dimension:0.811" Dia x 2.780" L (20.60mm x 70.60mm)
Packaging:Bulk
Package / Case:Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Other Names:L60S 50
L60S050
L60S50
Operating Temperature:-
Mounting Type:Bolt Mount
Features:-
Current Rating:50A