L60S015.T
Buy L60S015.T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L60S015.T
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CARTRIDGE 15A 600VAC
Data sheet
Voltage Rating - AC:600V
Size / Dimension:0.811" Dia x 5.000" L (20.60mm x 127.00mm)
Packaging:Bulk
Package / Case:Cartridge, Non-Standard
Other Names:L60S 15
L60S015
L60S15
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Features:-
Current Rating:15A