L2C5-50801208E1500
LUMILEDS
L2C5-50801208E1500
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L2C5-50801208E1500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L2C5-50801208E1500
Manufacturer LUMILEDS
Description LED COB CORE RANGE GEN3 CW RECT
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):34.8V
Viewing Angle:115°
Type:Chip On Board (COB)
Temperature - Test:85°C
Size / Dimension:20.00mm L x 24.00mm W
Series:LUXEON CoB Core Range Gen 3
Packaging:Tube
Other Names:1416-1862-5
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:145 lm/W
Light Emitting Surface (LES):15.00mm Diameter
Lens Type:Flat
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:1.50mm
Flux @ Current/Temperature - Test:4542 lm (Typ)
Features:-
Current - Test:900mA
Current - Max:1.8A