L2C5-40901203E0900
LUMILEDS
L2C5-40901203E0900
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L2C5-40901203E0900 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. L2C5-40901203E0900
Manufacturer LUMILEDS
Description LED COB CORE RANGE GEN3 NW RECT
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 577 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):34.5V
Viewing Angle:115°
Type:Chip On Board (COB)
Temperature - Test:85°C
Size / Dimension:16.00mm L x 19.00mm W
Series:LUXEON CoB Core Range Gen 3
Packaging:Tube
Other Names:1416-1847-5
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:126 lm/W
Light Emitting Surface (LES):9.00mm Diameter
Lens Type:Flat
Height:1.50mm
Flux @ Current/Temperature - Test:1301 lm (Typ)
Features:-
Current - Test:300mA
Current - Max:600mA