L0402C10NJRMST
KEMET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L0402C10NJRMST with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy L0402C10NJRMST with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | L0402C10NJRMST |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Description | FIXED IND 10NH 300MA 310 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.12 | $0.106 | $0.07 | |||
| 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | |||
| $0.059 | $0.049 | $0.042 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Multilayer |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | L-RMS |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 10 @ 100MHz |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Other Names: | 399-9556-1 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ceramic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 100MHz |
| Inductance: | 10nH |
| Height - Seated (Max): | 0.018" (0.45mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 4.3GHz |
| Detailed Description: | 10nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 310 mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 310 mOhm Max |
| Current Rating: | 300mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply L0402C10NJRMST, use the request quote form to request L0402C10NJRMST pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number L0402C10NJRMST.The price and lead time for L0402C10NJRMST depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# L0402C10NJRMST.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
