L04023R9BHLTR
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L04023R9BHLTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy L04023R9BHLTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | L04023R9BHLTR |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | FIXED IND 3.9NH 250MA 450 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Thin Film |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1nH |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | Accu-L® 0402 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 13 @ 450MHz |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Other Names: | 478-2923-1 |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 450MHz |
| Inductance: | 3.9nH |
| Height - Seated (Max): | 0.018" (0.45mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 8GHz |
| Detailed Description: | 3.9nH Unshielded Thin Film Inductor 250mA 450 mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 450 mOhm Max |
| Current Rating: | 250mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply L04023R9BHLTR, use the request quote form to request L04023R9BHLTR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number L04023R9BHLTR.The price and lead time for L04023R9BHLTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# L04023R9BHLTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
