KT3225F16369ACW28TA0
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KT3225F16369ACW28TA0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KT3225F16369ACW28TA0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KT3225F16369ACW28TA0 |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | OSC TCXO 16.369MHZ CLPD SNWV SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.16 | $3.96 | $3.762 | |||
| 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $3.366 | $3.168 | $2.772 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.8V |
|---|---|
| Type: | TCXO |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Series: | KT3225F, Kyocera |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Output: | Clipped Sine Wave |
| Other Names: | 478-4826-6 |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Function: | - |
| Frequency Stability: | ±500ppb |
| Frequency: | 16.369MHz |
| Detailed Description: | 16.369MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.8V 4-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 2mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KT3225F16369ACW28TA0, use the request quote form to request KT3225F16369ACW28TA0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KT3225F16369ACW28TA0.The price and lead time for KT3225F16369ACW28TA0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KT3225F16369ACW28TA0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


