KSZ8893MQL-AM
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KSZ8893MQL-AM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KSZ8893MQL-AM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KSZ8893MQL-AM |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC MANAGED SW 10/100 128QFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $7.61 | $6.92 | $6.40 | $5.88 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $5.365 | $5.015 | $4.60 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.1 V ~ 3.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 128-PQFP (14x20) |
| Standards: | 10/100 Base-FX/T/TX |
| Series: | - |
| Protocol: | Ethernet |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 128-BFQFP |
| Other Names: | 1611-KSZ8893MQL-AM |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C, SPI |
| Function: | Switch |
| Detailed Description: | Ethernet Switch 10/100 Base-FX/T/TX I²C, SPI Interface 128-PQFP (14x20) |
| Current - Supply: | 120mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KSZ8893MQL-AM, use the request quote form to request KSZ8893MQL-AM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KSZ8893MQL-AM.The price and lead time for KSZ8893MQL-AM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KSZ8893MQL-AM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

