KSZ8893FQLI-FX
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KSZ8893FQLI-FX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KSZ8893FQLI-FX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KSZ8893FQLI-FX |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | 3-PORT 10/100 Switch W/ Mii, Rmii , 100FX 128 PQFP 14X20X2.72MM Tray Rohs Compliant: Yes |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $13.153 | $11.873 | $10.709 | $10.476 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.1 V ~ 3.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 128-PQFP (14x20) |
| Standards: | 100 Base-FX PHY, TS-1000, 10/100 Base-T/TX PHY |
| Series: | - |
| Protocol: | Ethernet |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 128-BFQFP |
| Other Names: | 576-3349 KSZ8893FQLIFX |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C, SPI |
| Function: | Switch |
| Detailed Description: | Ethernet Switch 100 Base-FX PHY, TS-1000, 10/100 Base-T/TX PHY I²C, SPI Interface 128-PQFP (14x20) |
| Current - Supply: | 120mA |
| Base Part Number: | KSZ8893 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KSZ8893FQLI-FX, use the request quote form to request KSZ8893FQLI-FX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KSZ8893FQLI-FX.The price and lead time for KSZ8893FQLI-FX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KSZ8893FQLI-FX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

