KSJ0M210 80 SH
C&K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KSJ0M210 80 SH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KSJ0M210 80 SH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KSJ0M210 80 SH |
|---|---|
| Manufacturer | C&K |
| Description | SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Termination Style: | PC Pin |
|---|---|
| Switch Travel: | 0.35mm |
| Switch Function: | Off-Mom |
| Series: | KSJ |
| Packaging: | Bulk |
| Outline: | 7.40mm x 7.40mm |
| Other Names: | *KSJ0M210 80 SH 401-1493 KSJ0M210 80 SH-ND KSJ0M21080SH Y33A210N5FP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C |
| Operating Force: | 200gf |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mechanical Life: | 100,000 Cycles |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Ingress Protection: | IP40 |
| Illumination Voltage (Nominal): | - |
| Illumination Type, Color: | - |
| Illumination: | Non-Illuminated |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Through Hole |
| Contact Rating @ Voltage: | 0.05A @ 32VDC |
| Circuit: | SPST-NO |
| Actuator Type: | Spherical |
| Actuator Orientation: | Top Actuated |
| Actuator Material: | - |
| Actuator Length, Right Angle: | - |
| Actuator Height off PCB, Vertical: | 6.65mm |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KSJ0M210 80 SH, use the request quote form to request KSJ0M210 80 SH pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KSJ0M210 80 SH.The price and lead time for KSJ0M210 80 SH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KSJ0M210 80 SH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

