KSJ0A431 LFGR 80SH
C&K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KSJ0A431 LFGR 80SH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KSJ0A431 LFGR 80SH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KSJ0A431 LFGR 80SH |
|---|---|
| Manufacturer | C&K |
| Description | SWITCH TACTILE SPST-NO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Termination Style: | PC Pin |
|---|---|
| Switch Travel: | 0.55mm |
| Switch Function: | Off-Mom |
| Series: | KSJ |
| Packaging: | Tube |
| Outline: | 7.40mm x 7.30mm |
| Other Names: | KSJ0A431 LFGR 80SH-ND KSJ0A431LFGR80SH Y33R431N1FP LFG Y33R431N1FP LFG-ND Y33R431N1FPLFG |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Operating Force: | 300gf |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mechanical Life: | 100,000 Cycles |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP60 - Dust Tight |
| Illumination Voltage (Nominal): | - |
| Illumination Type, Color: | - |
| Illumination: | Non-Illuminated |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Through Hole |
| Contact Rating @ Voltage: | 0.01A @ 32VDC |
| Circuit: | SPST-NO |
| Actuator Type: | Spherical |
| Actuator Orientation: | Top Actuated |
| Actuator Material: | - |
| Actuator Length, Right Angle: | - |
| Actuator Height off PCB, Vertical: | 6.57mm |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KSJ0A431 LFGR 80SH, use the request quote form to request KSJ0A431 LFGR 80SH pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KSJ0A431 LFGR 80SH.The price and lead time for KSJ0A431 LFGR 80SH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KSJ0A431 LFGR 80SH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

