KRL1220E-M-R047-F-T5
Susumu
KRL1220E-M-R047-F-T5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KRL1220E-M-R047-F-T5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KRL1220E-M-R047-F-T5
Manufacturer Susumu
Description RES 0.047 OHM 1% 1/2W 0805
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:KRL
Resistance:47 mOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:408-1552-1
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:37 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:47 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Foil