KP CSLPM1.F1-7P5Q-A
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KP CSLPM1.F1-7P5Q-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KP CSLPM1.F1-7P5Q-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KP CSLPM1.F1-7P5Q-A |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | OSRAM OSTAR PROJECTION COMPACT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.626 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | - |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Thermal Resistance of Package: | 2.6°C/W |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Series: | OSRAM OSTAR |
| Package / Case: | 1212 (3030 Metric) |
| Other Names: | KP CSLPM1.F1-7P5Q-A-ND KPCSLPM1.F1-7P5Q-A Q65111A9762 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 162 lm/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.033" (0.84mm) |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 680 lm (560 lm ~ 800 lm) |
| Detailed Description: | LED Lighting Color OSRAM OSTAR Green 1212 (3030 Metric) |
| Current - Test: | 1.4A |
| Current - Max: | 5A |
| Color: | Green |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KP CSLPM1.F1-7P5Q-A, use the request quote form to request KP CSLPM1.F1-7P5Q-A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KP CSLPM1.F1-7P5Q-A.The price and lead time for KP CSLPM1.F1-7P5Q-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KP CSLPM1.F1-7P5Q-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

