KNP2WSJT-52-180R
Buy KNP2WSJT-52-180R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KNP2WSJT-52-180R
Manufacturer Yageo
Description RES WW 2W 5% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)
Series:KNP
Resistance:180 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Detailed Description:180 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound