KNP2WSJT-52-11R
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KNP2WSJT-52-11R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KNP2WSJT-52-11R
Manufacturer Yageo
Description RES WW 2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)
Series:KNP
Resistance:11 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Detailed Description:11 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound