KAL50JB1R00
Stackpole Electronics, Inc.
KAL50JB1R00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KAL50JB1R00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KAL50JB1R00
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES CHAS MNT 1 OHM 5% 50W
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Series:KAL
Resistance:1 Ohms
Power (Watts):50W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:KAL 50 1 5% B